RegAdó Kalkulátor
A feladat
Egy olyan alkalmazás tervezése, mely megkönnyíti azok az átlagemberek életeit, kik külföldről behozott autót szeretnének honosítani Magyarországon és nincsenek tisztában ennek a regisztrációs adónak a kalkulációjával. A felületnek minél egyszerűbbnek és mindenki számára érthetőnek/kezelhetőnek kell lennie. Mind emellett pedig a törvényi szabályozásokhoz képest a lehető legpontosabb kalkulációt kell végrehajtania.
Ikon tervezés
Ikon tervezésnél az egyik szempont az volt, hogy az ikonnak utalnia kell az alkalmazás fő funkciójára és közben maradjon meg az egyszerűsége, felismerhetősége. A tervezésnél 3 színt használtunk pirosat, kéket és a sárgát. Ezek a színek jól kiemelik egymást, így figyelemfelkeltő lesz.
UI/UX tervezés
A felhasználói felület egységességének érdekében megpróbáltuk az ikon színeit és ezen színek árnyalatinak lehetőségeit felhasználni, az alapelemek megtervezéséhez.
Követni kellett az ikon egyszerűségének vonalát, hogy megmaradjon az egység és a letisztult megjelenés. A kevesebb néha több elvén maradtunk, ahogy azt a beágyazott kép is mutatja.
Kalkuláció
Miután a felület terv elkészült már csak a kalkuláció modelljét kellett megtervezni. Mivel a törvény pontosan szabályozza a kalkuláció alapjait illetve számítási metódusát, csak le kellett követnünk az ott leírtakat. Természetesen figyelve a kivételekre és azok kezelésére.
Tesztelés és élesítés
Miután elkészült a UI/UX tervezés és a fejlesztés már csak a különféle tesztek vannak hátra. Ha minden teszt sikeresen zárul, az applikáció mehet a Google Play-re ahol némi beállítás, adat feltöltés és átvizsgálás után elérhető is lesz mindenki számára.
Amennyiben a tesztek egy része nem úgy zárul ahogy kellene, visszatérünk a fejlesztési pontosabban a hibajavítások metódusában. Majd újabb tesztek következnek, amik, ha már sikeresek akkor az előző bekezdésben említett folyamat megy végbe.
Természetesen itt még nem ér véget az alkalmazással való munka, mert a felhasználók visszajelzése alapján előfordulhatnak a tesztek ellenére is hibák, amiket még ki kell javítani, illetve a további fejlesztésekről nem is beszélve, új funkciók megtervezése, beépítése, tesztelése stb.